Ana Sayfa
Duyurular
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemizi Kazanan Öğrencilere Duyuru

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemizi Kazanan Öğrencilere Duyuru

Üniversitemizi tercih ederek YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri:

*****   İsteyen öğrenciler 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden saat 23:59’a kadar elektronik kayıt yaptırabilirler. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin üniversitemize gelerek herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur.

 

******   Elektronik kayıt yaptırmayan, Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kayıt için ekte belirtilen belgeleri tamamlayarak 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında ekte belirtilen kayıt adreslerine teslim etmeleri zorunludur. En geç 10 Eylül 2021 saat 17.00’ye kadar kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

 

Elektronik kayıt yapan tüm öğrencilerin herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında bu durumlarını belgelemek kaydıyla kayıt adreslerine gelerek geçici kayıtlarını yaptıracaklardır. Bu adaylar mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar Üniversitemize ibraz ettikleri takdirde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecektir.  06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların asıl kayıt hakları bulunmayacaktır.

 

Kayıt işlemi tamamlanınca “sabis.sakarya.edu.tr” adresindeki “ilk şifre oluşturma” işlemindeki kullanıcı adı öğrenci numarasıdır.

Elektronik kayıt yaptırmayan öğrenciler kayıt için ekte belirtilen belgeleri tamamlayarak 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri içerisinde ekte belirtilen kayıt adreslerine teslim etmeleri zorunludur.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı YKS Kayıt Klavuzu için Tıklayınız.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler İçin Tıklayınız.

Kayıt Yerleri İçin Tıklayınız.

Katkı Payları İçin Tıklayınız. (Menü-->Ödemeler Sekmesine Bakabilirsiniz.)

Akademik Takvim için Tıklayınız.

İNGİLİZCE MUAFİYET SINAVI VE YETERLİLİK  için Tıklayınız.

İNGİLİZCE HAZIRLIK VE ZORUNLU HAZIRLIK BİLGİLENDİRME FORMU için Tıklayınız.

ÖĞRENCİ NUMARASI SORGULAMA için Tıklayınız.

* Yeni Kayıt olan öğrencilerimiz için ilk şifre TC kimlik numalarıdır.

NOT : DGS Kayıt İşlemleri; Sonuçlar ilan edildikten sonra gerekli bilgi web sayfamızda ilan edilecektir.

NOT : Yeni kayıt yaptıran öğrenciler derse yazılma işlemleri için  www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresini takip etmelidir.

Askerlik Durumu: 2021-YKS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.